سلام برشهیدان


سوره مبارکه مریم آیه 1 ( کهیعص )

سوره مبارکه الشعرا آیه 219
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه ٢٦ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  آغاز سال 1434 را گرامی می داریم .

حلول ماه محرم  - ماه عزا اهل بیت را به پیشگاه آقا امام زمان (عج) و رهبر فرزانه و شهدای اسلام وهمه رهروان واقعی اهل بیت تسلیت عرض می نماییم.

 

 

چند تا حدیث هم براتون در مورد ماه محرم گذاشتم .
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه ٢٦ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  بیست و چهارم ذی الحجه / روز مباهله رسول خدا (ص) و روز خاتم بخشی مولا علی بن ابیطالب (ع) و بیست و پنجم ذی الحجه روز نازل شدن  هل اتی در حق اهلبیت (ع) را گرامی می داریم.

نوشته شده در تاریخ جمعه ۱٩ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  از ولای مرتضی دل را چراغان می کنیم

باعلی بار دگر تجدید پیمان می کنیم

عید کمال دین ، سالروز اتمام نعمت و هنکامه اعلان ولایت بر شیعیان ولایت خجسته باد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه ۱۱ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:   غدیر در مفاتیح الجنان : روزهیجدهم روز عیدغدیر و عید الله الاکبروعید آل محمدعلیهم السّلام است و عظیم ترین اعیاد است و مبعوث نفرموده حق تعالی پیغمبری را مگر آنکه عید کرده است این روز را و حرمت آن را دانسته است و نامش در آسمان روز موعود است و نامش در زمین روز میثاق مأخوذ وجمع مشهود است وروایت است که از امام صادق (ع) پرسیدند که آیا مسلمانان را عیدی هست غیر از جمعه و اضحی و فطر فرمود بلی عیدی هست که از همه حرمتش بیشتر است .راوی گفت کدام عید است آن حضرت فرمود : آن روزی است که نصب کرد رسول خدا (ص) علی (ع) را به خلافت خودوفرمود که هر که من مولی و آقای اویم پس علی مولی و آقا و پیشوای اوست و آن روز هیجدهم ذی الحجةاست .

*اعمال آن روز : اول روزه که کفاره شصت سال گناه است .دوم غسل . سوم زیارت امیرالمؤمنین (ع) . چهارم بخواند تعویذی را که سیّد دراقبال از رسول خدا (ص) روایت کرده . پنجم دو رکعت نمازکند وبه سجده رود وصدمرتبه شکرخدا کند.

*جهان خدا دارد، بشر ابدیّت دارد ، عمل عکس العمل دارد ،انسان عاقل باید فاعل خیر باشد تا در سایه عکس العمل خیرات به عافیت و سعادت برسد .

 
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۱٠ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  غدیر در قرآن

آیه 3سوره مائده: دومطلب جدای از هم در این آیه بیان شده است ، یک مطلب مربوط به تحریم کوشت های حرام ومطلب دیگرمربوط به کامل شدن دین و یأس کُفّار.

الف)یأس کُفّار ازدین،به خوردن گوشت مرداریانخوردن آن ارتباطی ندارد .

ب) طبق روایات شیعه و سنّی،این قسمت از آیه      « الیوم اکملت ...» پس از نصب علی بن ابی طالب (ع) به امامت در غدیر نازل شده است .

*چهار ویژگی مهم برای آن روز بیان شده است :

1-روز یأس کافران ، 2- روزکمال دین ،  3- روز اتمام نعمت الهی بر مردم ،        4-روزی که اسلام به عنوان « دین » ویک مذهب کامل،مورد پسند خدا قرار گرفته است .

*غدیرخم روزی است که خداوند فرمان نصب حضرت علی (ع) را به جانشینی پیامبر (ص) صادر کرد،تنها آن روز است که چهار عنوان ذکر شده درآیه « اکملت،اتممت ، رضیت ،یئس الذین کفروا » با آن منطبق است .

*پیام ها : مهم ترین روزنه ی امید کُفّار ،مرگ پیامبر بود که با تعیین حضرت علی (ع) به رهبری ،آن روزنه بسته شد.« الیوم یئس...»

- کُفّار از دینِ کامل می ترسند،نه دینی که رهبرش تسلیم، جهادش تعطیل ، منابعش تاراج و مردمش متفرق باشند .

- قوام مکتب به رهبری صحیح است و تنها با وجود آن کُفّار مأیوس می شوند.

 - نصب علی (ع) به امامت ، اتمام نعمت است ، و رهاکردن ولایت او کفران نعمت وناسپاسی نعمت،عواقب سوئی دارد.

- اسلام بی رهبر،مورد رضای خدا نیست.

-همه ی نعمت ها بدون رهبری الهی ناقص است.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۱٠ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:   

دست های منتظر

یا علی دستم به دامانت بگو مهدی کجاست ؟

بوسه ام تقدیم دستانت بگو مهدی کجاست ؟

گاه گاهی جمعه ها دل بی قراری می کند

می شوم این هفته مهمانت بگو مهدی کجاست ؟

می شوم گم ، چون حبابی بی نشان

در خمارستان چشمانت بگو مهدی کجاست ؟

دست های انتظارم در امید دیدنت

می کشد بار مصیبت های هجرانت بگو مهدی کجاست ؟

واژه ای بی انتها باشد کلام انتظار

یا علی جانم به قربانت ، بگو مهدی کجاست ؟

اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه ٩ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  حدیث ولایت

امام خمینی (ره) : شما معلمین و شما دانشجویان ، از همین راهی که انبیاء تعین کرده اند ، راه را طی کنید ، همین راه خداست ، همین راهی که انباء و اولیاء خدا پیش پای بشر گذاشته اند ، این راه خداست و ما باید از همین راه حرکت کنیم .

« صحیفه نور ، ج13 ، ص 54 »

 

سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی رو گرامی می داریم

نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه ٩ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:       

شهیده عزیز ناهید فاتحی کوجو

به عنوان  الگوی ارزنده و ماندگار برای شیر زنان و بسیجیان ایران اسلامی معرفی می گردند . ناهید روز چهار شنبه ، تیر ماه سال 1344در شهر سنندج متولد شد. پدرش از پرسنل ژاندارمری بود . اهل تسنن و متولد سنندج و مادرش شیعه و متولد قروه بود . ناهید از بچگی رئوف و مهربان بود و وسایلش را به دوستان و همکلاسی هایش هدیه می داد.به پدر گفته بود اگر  از چیزی ناراحت باشم و دلتنگ گریه می کنم چشمانم سرخ شود و سرم درد می گیرد . اما وقتی با خدا راز و نیاز و گریه می کنم بعداز آن نه خستگی دارم و نه ناراحتی ، تازه سبکتر و آرام تر می شوم . قبل از انقلاب با دوستانش می رفتند برای راهپیمایی علیه رژیم شاه . یکبار توی تظاهرات ماموران شاه به مردم حمله کردند . می خواستند ناهید را هم دستگیر کنند اما او از چنگشان فرار کرد.هنگام فرار پشتش را با باتوم سیاه و کبود کرده بودند.وقتی آمد از درد نمی توانست – درست بایستد.بعد از پیروزی انقلاب با نیروهای ارتش و سپاه همکاری می کرد .

زمستان 1360:

ناهید خیلی مریض بود می خواست برود دکتر اما آن روز من سرم خیلی شلوغ بود قرار شد او برود و نیم ساعت بعد برم دنبالش، درمانگاه در میدان مرکزی شهرسنندج بود وقتی رفتم دنبالش پیدایش نکردم ، مادرم همه جا را گشت اما پیدایش نکرد بعد از ربوده شدن ناهید مرتب ما را تهدید می کردند که اگر باز هم با سپاه و انقلاب همکاری کنید بقیه بچه هایتان را هم می کُشیم .مادرم یا شب و روز تهدید می شنید یا اینکه می رفت در روستاها به دنبال ناهید می گشت . بعد از چند وقت شنیدیم او را در چند روستا با دستانی بسته گردانده بودند و به اهالی روستا کفته بودند" این جاسوز خمینی است !"

یک روستاهی گفته بود «آنها سر دختری را تراشیده بودند و او را در روستا می گردانند.گفته بودند : آزادت نمی کنیم مگر به خمینی توهین کنی ! »

یازده ماه بعد از اسارت پیکر او را در سنگلاخ های اطراف روستای هشمینو پیدا کردند با سری تراشیده و شکسته و بدنی کبود . خانواده صلاح ندیدند پیکرش را در سنندج دفن کنند.او را به تهران بردند.پیکر ناهید در بهشت زهرای تهران دفن شد .

« مظلوم ، بی کس ، غریب »

مادر قصد داشت در تهران بماند ،اما پدرم موافق نبود اومی خواست درکردستان باشد . از هم جدا شدند مادرم چند سال بعد دق کرد و مرد . برادر ناهید می گوید « مادرم در تهران ماند و با بچه های کوچک ووضعیت بد اقتصادی مجبور به کار شد دوران سختی را گذراندیم .اما مادر دل خوش بود که دیگر لازم نیست کوه به کوه ، دشت به دشت آبادی به آبادی دنبال ناهید بگردد ! »

 ناهید وقتی به شهادت رسید ، فقط هفده سالش بود .

« روحش شاد و راهش پر رهرو باد »

شهید یعنی عشق       یعنی گذشت

شهید یعنی خود را در آیینه حق دیدن

روی گلبرگ لاله نوشتند

 شهید از شرم رنگش گلگون شد و گفت :

روی قلبم بنویس شهید تا از نامش بند بند وجودم صیقل گیرد .

نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه ٩ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  پانزدهم ذی الحجه روز چهارشنبه دهم آبان ماه میلاد با سعادت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت را به همه شیعیان جهان تبریک عرض می نماییم.

پایگاه زینب کبری (س) کوی شهید رجایی

 

 

نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه ٩ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  آیه 38سوره فرقان

در باره ی قوم "رس"در تفاسیر مطالب زیادی آمده است از جمله :آنان همان قوم شعیب هستند ،با این که "رس" شهری است در "یمامه "،یا چاهی است در "انطاکیه " یا همان " رود ارس " است و یا غیر آن ، ولی در کتاب " عیون اخبارالرضا " می خوانیم :

امام رضا "ع" فرمود : شخصی از حضرت علی "ع" در باره ی " اصحاب رس " پرسید ، امام پاسخ داد : بعد از طوفان نوح ، درختی به نام " شاه درخت " غرس شد . مردم " این درخت را مقدس می دانستند و " در اطرافش دوازده قریه بنا کردند . نام ماه های ایرانی بود : فروردین ، اردیبهشت ، خرداد تا دوازده ماه ، آنان هر ماه در یکی از قریه ها جشن وعید می گرفتند ، البته در قریه ی اسفند، عیدشان با شکوه تر بود و جمعیت بیشتری جمع می شدند .

در آن مراسم جشن ، درختی را آتش می زدند و همین که دودش بالا می رفت به گریه و زاری می افتادند.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه ٧ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  روز دوشنبه هشتم آبان شهادت محمد حسین فهمیده دانش آموز بسیجی سیزده ساله ( 1359ش)وروز نوجوان ، بسیج دانش آموزی و جشن تکلیف را گرامی می داریم .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه ٧ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  روز جمعه دهم ذی الحجه عید سعید قربان را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض می نماییم .

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۳ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  شرکت در مراسم حج و بر پائی نماز در کنار خانه خدا به همه مسلمانان جهان سفارش شده است. خانه خدا یادآور نماز جماعت سه نفری پیامبر اکرم (ص) ، حضرت خدیجه و امام علی (ع) می باشد و اکنون نماز جماعت میلیونی است .

خانه خدا ملک هیچ کس نیست . همه مردم در آنجا یکسانند و گویا به منزل خود آمده اند و از این رو نمازشان را می توانند چهار رکعتی بخوانند و گویا مسافر نیستند.

آری ! در چهار مرکز ، انسان مسافر می تواند نمازش را تمام بخواند :

  • ·       مرکز الوهیت : مکه
  • ·       مرکز نبوت : مسجد رسول خدا (ص) در مدینه
  • ·       مرکز ولایت : مسجد کوفه
  • ·       مرکز شهادت : حرم امام حسین (ع)

این مراکز ، همانند وطن وخانه همه مسلمانان است و می توانند نمازشان را تمام بخوانند.

منبع : پیوند های نماز صفحه 44       از محسن قرائتی

 

 

روز نهم ذی الحجه

 روز عرفه –روز نیایش–

شهادت حضرت مسلم (ع)

 وهانی بن عروه(ره)

را گرامی می داریم .

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۳ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  هفتم ذی الحجه شهادت امام باقر (ع) ،هفتمین معصوم ،پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت رو به همه شیعیان جهان تسلیت و تهنینت عرض می نماییم.

التماس دعا

نوشته شده در تاریخ دوشنبه ۱ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی:  نام پدر : میرزا آقا

تاریخ تولد : 21/4/1336

تاریخ شهادت : 19/9/1381

محل شهادت : رامسر

گلزار شهید : بی بی سکینه

همسر شهید می گوید : داوود در تاریخ 21/4/1336در خانواده کشاورز (برنج کار) در روستای « کُما» در شهرستان صعومه سرا متولد شد . مادرش خانه دار بود . داوود همراه برادر بزرگش علی او هم در تاریخ 19/10/1365در شلمچه شهید شد در حالی که کودکی بیش نبود به رامسر مهاجرت کردند . سه برادر بودند ، علی ، داوود و یوسف . داوود فرزند سوم خانواده بود .

روستای « کُما» در همسایگی « مرکیه » قرار دارد . داوود ابتدایی را در دبستان  17شهریور و متوسطه را در دبیرستان ملی « پارسا » در رشته ریاضی تحصیل کرد . از طریق کنکور سراسری در رشته کامپیوتر دانشگاه تهران قبول شد. او دوران تحصیل در دبیرستان و دانشگاه کار می کرد تا هزینه تحصیل خود را تأمین نماید .

بقیه در ادامه مطلب
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه ۱ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی: