سلام برشهیدان


آغاز سال 1434 را گرامی می داریم .

حلول ماه محرم  - ماه عزا اهل بیت را به پیشگاه آقا امام زمان (عج) و رهبر فرزانه و شهدای اسلام وهمه رهروان واقعی اهل بیت تسلیت عرض می نماییم.

 

 

چند تا حدیث هم براتون در مورد ماه محرم گذاشتم .


تربت شفا

حضرت امام کاظم (ع) در ضمن حدیثى که از رحلت خویش خبرى مى‏داد فرمود: چیزى از خاک قبر من برندارید تا به آن تبرک جویید چراکه خودرن هر خاکى جز تربت جدم حسین (ع) بر ما حرام است، خداى متعال تنها تربت کربلا را براى شیعیان و دوستان ما شفا قرار داده است.

امام صادق (ع) فرمود: هر کس که امام حسین (علیه السلام) را در روز عاشوار زیارت کند بهشت بر او واجب میشود.

 

امام صادق (ع) فرمود:
هر کس که خدا خیر خواه او باشد محبت حسین (ع) و زیارتش را در دل او مى‏اندازد و هر کس که خدا بدخواه او باشد کینه وخشم حسین (ع) و خشم زیارتش را در دل او مى‏اندازد.

امام صادق (علیه السلام) فرمود:
کسى که به زیارت قبر امام حسین نرود و خیال کند که شیعه ما است و با این حال و خیال بمیرد او شیعه ما نیست واگر هم از اهل بهشت باشد از میهمانان اهل بهشت خواهد بود.

امام سجاد (علیه السلام) فرمود:
زمین کربلا، در روز رستاخیز، چون ستاره مرواریدى مى‏درخشد و ندا مى‏دهد که من زمین مقدس خدایم، زمین پاک و مبارکى که پیشواى شهیدان و سالار جوانان بهشت را در بر گرفته است .

 

پیامبر اسلام (صلى الله علیه و آله) در ضمن حدیث بلندى مى‏فرماید:
کربلا پاکترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه‏ها است و الحق که کربلا از بساطهاى بهشت است.نوشته شده در تاریخ جمعه ٢٦ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی: