سلام برشهیدان


نام پدر : میرزا آقا

تاریخ تولد : 21/4/1336

تاریخ شهادت : 19/9/1381

محل شهادت : رامسر

گلزار شهید : بی بی سکینه

همسر شهید می گوید : داوود در تاریخ 21/4/1336در خانواده کشاورز (برنج کار) در روستای « کُما» در شهرستان صعومه سرا متولد شد . مادرش خانه دار بود . داوود همراه برادر بزرگش علی او هم در تاریخ 19/10/1365در شلمچه شهید شد در حالی که کودکی بیش نبود به رامسر مهاجرت کردند . سه برادر بودند ، علی ، داوود و یوسف . داوود فرزند سوم خانواده بود .

روستای « کُما» در همسایگی « مرکیه » قرار دارد . داوود ابتدایی را در دبستان  17شهریور و متوسطه را در دبیرستان ملی « پارسا » در رشته ریاضی تحصیل کرد . از طریق کنکور سراسری در رشته کامپیوتر دانشگاه تهران قبول شد. او دوران تحصیل در دبیرستان و دانشگاه کار می کرد تا هزینه تحصیل خود را تأمین نماید .

بقیه در ادامه مطلب


دانشجوی انقلابی ، مثل برادرش مداح اهل بیت بود ودر انجمن های اسلامی دانشگاه و مسجدها فعالیت انقلابی داشت . با پیروزی انقلاب اسلامی و انقلاب فرهنگی، دانشگاها تعطیل شد و داوود به رامسر برگشت و پایگاه مقاومت رمک رامسر را بنیان نهاد و خودش هم مسئول پایگاه شد . در سن 17سالگی ازدواج کرد . این ازدواج یک سال و نیم بیشتر دوام نداشت که همسرش در یک سانحه رانندگی فوت می شود . ثمره ی این ازدواج یک دختر است که ازدواج کرده است . در سال 1361مجداً ازدواج می کند.ثمره ازدواج دوم ، دو فرزند پسر به نام های میثم و محمد و سه فرزند دختر به نام های مریم ، مهدیه و محیا است داوود به طور داوطلبانه و بصورت بسیجی به مناطق عملیاتی جنوب می رود و در عملیات کربلای 5شرکت می کند وبر اثر اصابت شیمیایی مسموم می شود . در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران بستری می شود . سال ها ،در سختی و مرارت ناشی از اصابت مواد شیمیایی رنج می برد و سختی ها را تحمل می کند.تا اینکه درتاریخ 19/9/1381شهید ودر گلزار بی بی سکینه ، پیکر پاکش تدفین می شود . روحش شاد ، یادش گرامی باد

نوشته شده در تاریخ دوشنبه ۱ آبان ،۱۳٩۱ توسط پایگاه زینب کبری (س)
طبقه بندی: